top of page

רומן רבינוביץ'

פסנתרן

ביוגרפיה

רומן רבינוביץ' זכה לשבחי הניו-יורק טיימס על "רגישות ורגש יוצאי דופן". זוכה הפרס הגבוה וארבעה פרסים נוספים בתחרות ארתור רובינשטיין הבינלאומית לפסנתר (2008) ותחרות אנימאטו לפסנתר בפריז (2007).

 

הופיע ברחבי ארה"ב, אירופה וישראל, באולמות נודעים כדוגמת הגוונדהאוז בלייפציג, הוויגמור בלונדון, אולם זאנקל בקרנגי בניו-יורק, אולם אליס טאלי במרכז לינקולן בניו-יורק, האולם הגדול בקונסרבטוריון של מוסקבה, הסיטה דה לה מוזיק בפריז ומרכז קנדי בוושינגטון.

 

מבקרים שונים שבחו את "החיות והווירטואוזיות" שלו ואת "בהירות הביצוע המושלם". רבינוביץ' הופיע כסולן עם כל התזמורות הישראליות, לרבות הפילהרמונית הישראלית, וכן עם התזמורת הקאמרית של פריז, תזמורת KBS סיאול, הפילהרמונית בופאלו, הסימפונית פראג, הסימפונית לובוק, הסימפונית אן ארבור, הפילהרמונית ריברסיייד, תזמורת דוחנני ועוד. בעונה הקודמת הופיע ברסיטלים באגודת הרסיטלים של וונקובר, בסדרת קונצרטי המאטינה של סינסנטי, באגודת שופן בסנט פול, באולם אליס טאלי במרכז לינקולן ובתיאטרון וולטר רידה, כמו גם בקולג' הוולשי המלכותי למוסיקה ולדרמה בקרדיף, ושיתף פעולה בקונצרטים קאמריים עם הרביעייה הדורית ועם רביעיית אריאל. הוא אף נבחר על ידי אנדרש שיף לסדרת "Building Bridges" שמיועדת להבליט פסנתרנים צעירים יוצאי דופן. במסגרת זאת הופיע בסדרת רסיטלים בטונהלה בציריך, בברלין, בניו-יורק ובפסטיבל הפסנתר של חבל הרוהר.

 

אנטוני תומסיני, מבקר המוסיקה הבכיר של הניו-יורק טיימס, העתיר משבחיו על הרסיטל בניו-יורק וסיכם: ".. כפי שרסיטל מנצח זה הבהיר, מר שיף הוא שופט חד אבחנה של פסנתרנים צעירים". בעונה הנכחית הוא מציג את פרויקט מכלול הסונטות של היידן גם בפסטיבל למרמור בסקוטלנד ומופיע לראשונה עם תזמורת הקפיטול מטולוז ועם הפילהרמונית של קלגארי. הופיע בסיורי קונצרטים בחו"ל עם הקאמרטה ירושלים ועם הסימפונית חיפה. הרסיטל בביצועו שהקליט ערוץ "מצו" הצרפתי בשנת 2009 שודר מאז ב-66 מדינות בפני מיליוני צופים.

 

רומן השתתף בפסטיבלים נודעים, בהם מרלבורו, לוצרן, דאבוס, מקלנבורג-פורפומרן, פסטיבל מנוחין בגשטאד ופסטיבל האביב בפראג. ביצע את מכלול הסונטות לכינור ולפסנתר של בטהובן יחד עם הכנרת ליזה פרשטמן במרכז למוסיקה קאמרית של הקונסרבטוריון בתל אביב ושב לשתף עימה פעולה גם בקונצרטים באירופה ובארה"ב.

 

על אלבומו הראשון, "Ballets Russes", שיצא לאור בחברתOrchid Classics , זכה לפרס אמן השנה מטעם Classical Recording Foundation וכן לביקורת נלהבת ב-BBC Music Magazine. למד באקדמיה למוסיקה בת"א בכיתתו של אריה ורדי. השלים תואר ראשון במכון קרטיס בפילדלפיה, אצל סימור ליפקין, ותואר שני בבי"ס ג'וליארד בניו יורק, אצל רוברט מקדונלד. זכה לתמיכת קרן ריץ', קרן רונן, קרן התרבות אמריקה-ישראל וקרן צפונות תרבות.

רומן רבינוביץ׳, פסנתר | צפונות תרבות

מלגת צפונות תרבות

Zefunot Culture introduced Roman to its audience and awarded him scholarships annually from an early age. The organization financed his participation in the Piano Competition for Young Musicians in Holland. In 2008 it supported his participation in the Arthur Rubinstein International Piano Master Competition in which he was a winner.

כתבו עלי...

“Mr. Rabinovich performed with uncommon sensitivity and feeling... he immediately brought a wonderful brio and spontaneity to Bach’s English Suite No. 4 in F... Mr. Rabinovich played with crisp rhythmic bite and abundant colorings...”

Anthony Tommasini,

New York Times, March 2015

"The whole concert was played in an exceptionally cultivated way and with a high degree of technical finish ...an evening of exceptional music making."

Robert Beattie,

Seen and Heard International,

December 2013

  • רומן רבינוביץ׳, פסנתר | צפונות תרבות
  • רומן רבינוביץ׳, פסנתר | צפונות תרבות
  • רומן רבינוביץ׳, פסנתר | צפונות תרבות
  • רומן רבינוביץ׳, פסנתר | צפונות תרבות
bottom of page